אודותי

אודותי

שלום שמי חלי מלכה, אני תושבת טללים שבנגב,  אם לתאומות בנות ארבע, בעלת הקייטרינג טעם הבריאה, קייטרינג  המתמחה באוכל ביתי ובריא מתוצרת מקומית

לפני חמש שנים החלטתי לפתוח את הקייטרינג שלי.

 החיבור הרגשי שלי chaliלאוכל ולמקום בו אני חיה, האהבה שלי למדבר, המודעות שלי לבריאות והתשוקה שלי לחיים, מניעים אותי להביא את תוצרת הנגב לשולחן , לצלחת ולכוס של הלקוחות שלי וזה הלב של העסק שלי.

 מהו אוכל עבורי?

אוכל עבורי  זה טקס יצרי וחושני. עם צבעים מרגשים, טעמים מתגלגלים, ריחות מדגדגים ואנשים מדושנים מעונג.

אוכל עבורי זה זכרון  ילדות של מטבח מלא כל טוב ועשייה משותפת של כל המשפחה והחברים

אהבה ונוסטלגיה

אני אוהבת לאכול בידיים, אוכל טוב, ארצי ופשוט, עם תיבול בטעם טוב וטריות של חומרי גלם שמורגשת בגוף ובנשמה.

גדלתי בבניין רב קומות בחולון. בימים שבהם הנדיבות התבטאה בדלתות ובסירים פתוחים. נוסטלגיה יקרה מפז. כשחזרנו מבית הספר היינו עולים במדרגות הביתה, היד הרחבה של כל משפחה הייתה מזמינה כל עובר ושב להריח את התבשיל שנרקם אט אט על הכיריים ולטעום מהסיר את היצירה היומית שהפיצה חום ואהבה. כך נעתי כל יום בין עולמות של טעמי תרבויות שונים, ריחות של תבליני עדה ובית ובין אנשים רחבי לב.

בבית שלי גדלתי על אוכל מרוקאי כמיטב המסורת. אוכל שהביא צחוק ושמחה לשולחן והפיג כל מתח או מבוכה ומכניס כל אורח להרגיש בן בית. עד היום בכל פעם שאני מגיעה לבית אמא – אני מוצאת את עצמי שועטת למטבח כדי לנבור בסירים. וטועמת מכל הבא ליד – כי לאכול מהסיר זה הרבה יותר טעים.

אצלי בבית יש אוסף שופע וצבעוני של תבלינים מכל המינים – לאפייה, למרפא, לתה, לבישול ארוך ולבישול קצר. אני מגדלת עשבי תיבול בגינת הירק שלי ומחזיקה כל טוב של תבליני מאכל טריים ומעקצצים במזווה, במקפיא, על המדף ובמגירות. יש אנשים שיש להם מקרר מיוחד ליינות – אני צריכה מרתף לתבלינים.

כשאני נכנסת למטבח אני מרגישה כמו צייר שאוחז פלטת צבעים עזים ולא תמיד יודע לאן יובילו אותו ידיו, הוא יוצר את הגוון המיוחד לכל משיכת מכחול, כך אני מפזרת את תבליניי וצובעת את יצירותיי באוכל.

בשווקים ובחנויות תבלינים אני מסתחררת מהריחות ונפעמת מהצבעים. חוזרת אחורה בזמן אל הילדות ותמיד תרה אחר תבלינים של מסורת, עדה ותרבות. אוהבת במיוחד את אלה שעוד לא טעמתי ותמיד מבקשת את תבלין הבית של החנות כי לכל חנות יש את התבלין המיוחד והמסתורי שלה.

תשוקה

אני אוהבת את העשייה שלי כי היא מפעילה לי את כל החושים. דרך הראייה והריח, בבחירת חומרי גלם טריים, דרך המגע, בלישה, בליקוט הגרגרים. דרך השמיעה, בהקשבה להתאים לרצונו וחלומו של כל לקוח את התפריט המיוחד שלו ודרך הטעם בטעימת היצירה רגע לפני ההגשה כדי לדייק בתיבול באנינות.

Pin It